Vyhledávání


TOPlist

Špičák

V zimě asi 2004 (dnes už nikdo přesně neví):-)) na popud Míry Sedleckého, který se v časopise dočetl o údajných feratách na Špičáku v Mostě se vydali tyto feraty hledat Getr Tschunko, Jindra Dlask a Tom Valenta. Žádné feraty nalezeny nebyly, ale díky tomu objevili novou lezeckou oblast v bývalém kamenolomu na již zmiňovaném Špičáku. V téže zimě si tam tito pánové vytyčili budoucí cesty a to bylo pro začátek zatím vše.

Na jaře vyvedli první cesty, ale největší a hlavní zásluhu na zprovoznění této oblasti nese Míra Vlk, který tam celou sezónu za asistence Péti Holíka "řádil". Hlavně vše pořádně zajistili a umístili první slaňovací řetězy.  

Dnes je Špičák oblíbenou lezeckou oblastí nejen našeho oddílu, kterému se nalezení lezecké oblasti na Špičáku a jeho zprovoznění právem připisuje. Často sem zavítají i lezci z různých koutů republiky. Nejčastější návštěvou jsou lezci z Mostu a Ústí nad Labem, kteří se tu snaží oblast dále rozšiřovat. Protože jsou zde cesty skvěle odjištěny je toto místo oblíbeno zejména na jaře na "rozlezení",:-)) nebo na lezení s dětmi.