Vyhledávání


TOPlist

Jeskyně

Ještě před založením našeho oddílu se budoucí členi Míra Sedlecký, Luboš Janoušek, Gert Tschunko, Jindra Dlask a Honza Hofmann vypravili do Ostrova hledat povídačky opředenou jeskyni. Po dlouhém hledání nalezli u "Obří věže" otvor vyhlížející jako vchod do podzemí. Průnik do podzemí nebyl nijak jednoduchý. Nejprve museli odstranit balvany, kterými byl vchod zavalen a pak se teprve mohli s patřičnou výbavou pustit do dalšího dobrodružství. Velmi těsnou trhlinou se prosoukali k místu, kde museli začít slaňovat do temné, vzdušné chodby, která jim nabízela nevšední pohledy. Z útrob jeskyně vykopali a odvalili další balvany, které jim nebyli jedinou překážkou v cestě dál. Společnými silami, důmyslem, odhodláním všechny překážky překonávali a nic jim nebránilo v tom, aby se dostávali hlouběji a hlouběji do jeskyně. 

Jeskyně nejevila vůbec žádné známky toho, že by jí někdy, někdo navštívil. Když se Míra dostal jako první na konec chodby, která (zatím) nevede dál, počkal na zbylé aktéry a společně uložili v jeskyni vrcholovou knížku s názvem "Obří jeskyně".

Touto jejich akcí si oficiálně připisují objev jeskyně. Není to ovšem jediná jeskyně, která byla těmito pány objevena. Na  kontě mají ještě jeskyně dvě, kterým dali název  "Dubská jeskyně" a  "Sněhová díra". Kdo ví, třeba to nejsou poslední objevy jeskyní, které si s drzostí trochu přivlastňuje i náš oddíl C.C.Dubí.:-)):-))